Web Tasarım Talebi 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00

Ücretsiz tasarım ve uygulama danışmanlarımızdan bilgi alabilir, grafik tasarım ve yazılım talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®
Yönetilebilen Web Site Tasarımı

Artık web sitenizin tasarımınızı siz kendiniz yönetebileceksiniz. Hem daha kullanışlı hemde kolay, bize hemen ulaşın.

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

Yönetilebilen Site Tasarımı

Yönetilebilen Site Tasarımı  İSBİM® Web tasarımı yaptırmak istediğinizde, dinamik web sitesi yaptırmanızı, içerik yönetim sistemi mutlaka olması gerektiği gibi önerileri, ve bunun gibi pek çok şeyi söyleyebilir. Ne anlama geldiğini açıklamak gerekirse; Dinamik web siteleri, web sitelerinin içeriklerinin sitenin sahibi tarafından güncellenebildiği, web sitesini ziyaret edenlerin de yorum yazarak ve online ileti göndererek site ile etkileşime girebildiği web siteleridir. Diğer bir anlatımla, içinde php, asp ve .net programlama dillerini bulunduran web sitelerine, dinamik web sitesi denir. Aynı zamanda, yapısında XHTML, CSS ve Flash olan siteler de dinamik web siteleridir. Web siteleri, birçok sayfadan oluşmuş, küçük kod parçacıklarının bir araya gelmesi ile oluşur ve bunların arasında da içeriklere yer verilir.

 
Neden Dinamik Yönetilen Bir Web Sitesi

       Çok daha önceleri, web sitelerinin içeriklerinin düzenlenebilmesi için, bu kodlamalardan anlayan uzman bir web tasarımcıya ihtiyaç duyulurdu. O zamanlar, web sitelerinin her bir sayfası ayrı ayrı kodlandığından, tüm sayfalara genel bir bilgi veya imaj eklemek istediklerinde, her sayfada teker teker bu değişikliklerin yapılması gerekiyordu. Oldukça uzun ve çok zahmetli olan bu işlemlerin yapıldığı web sayfaları, statik web sayfası olarak adlandırılmaktadır. Dinamik olan web sitelerinde, sitenin sahibi ya da görevlendirilmiş olan bir kişi tarafından, yayınlanacak tüm içerikler kontrol edilebilmekte, düzenlenebilmekte ve yeni içeriklerle güncellenebilmektedir. Bu gibi işlemlerin, birden çok sayfada gerçekleştirilebileceği bir yönetici aracı da gerekiyor. Burada da, içerik yönetim sistemi devreye giriyor. Dinamik web siteleri, kontrol paneline sahip oldukları için, herhangi bir tecrübeye veya deneyime ihtiyaç duyulmuyor. Web üzerinden, firmaya özel bir şifre ile içerik girilmesine ve güncelleme yapılabilmesine olanak veriyor.
 
İSBİM® Size Ne Gibi Avantajlar Sağlar

       Bu yapıda olan web siteleri, sıklıkla güncelleme yapmak durumunda olan şirketler için, en ideal olan çözümdür. Dinamik web sitelerinde, günlük veya anlık güncellemeler için, çokça bilgisi ve deneyimi olan birisinin olmasına gerek yoktur. Sadece, yapılacakların uygulanması için biraz bilgisayar bilgisi olan bir personelin, rahatlıkla altından kalkabileceği bir yapıdır. Sizin yapmanız gereken ise sadece, uygulanacak aşamaları bir liste halinde bu kişiye göstermektir. Statik tabir edilen, eski tarz kodlamaların olmadığı bir yapı için, maliyetli bir personel barındırma ihtiyacı da duymazsınız. Günümüzde birçok web sitesi, dinamik web sitesi tasarımlarını kullanmakta ve arama motorlarında çok daha hızlı yer almaktadırlar. Sizde, kolay yönetilebilen, rahatlıkla güncellenebilen ve tüm verilere hızlıca ulaşabileceğiniz bir web sitesine sahip olmak için, konusunda deneyimli ve uzman web tasarım firmalarıyla çalışmalısınız.

       İSBİM, müşterilerine hazırlayıp sunduğu web sitesinin sonradan kolay güncellenebilir olması konusunda özverili davranmaktadır. Kişilere yararı çok olduğundan dinamik web siteleri hazırlanmaktadır.