Web Tasarım Talebi 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00

Ücretsiz tasarım ve uygulama danışmanlarımızdan bilgi alabilir, grafik tasarım ve yazılım talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®
Arama Motoru

Arama motorunda nasıl çıkarsın ? Tek yapman gereken destek hattımızı tuşlayıp bize ulaşman. Daha sonrasında Arama motorunda biz sizi çıkartırız.

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

Arama Motorlarında Nasıl Çıkarım

Arama Motorlarında Nasıl Çıkarım    İSBİM® arama motorlarında çıkmanız için firmanızı Google kalite ekibinin kriterleri konusunda sürekli bilgilendirmektedir. Bu kalite ekibinin olası şartlarını ve kriterlerini yerine getirmeniz için sizlere danışmanlık hizmeti vermektedir. Arama motoru optimizasyonu kısaca SEO ( Search Engine Optimization ), internette yayında bulunan web sitelerinin, konuları ve içerikleriyle alakalı Google gibi gözde arama motorlarındaki aramalarda, web sitesine gelen ziyaretçi sayısını arttırmak, web sitesinin üst sıralarda yer edinmesini ve görüntülenmesini sağlamak için gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili süreçtir. Ayrıca, web sitelerinde belli periyotlarla yapılan güncellemeler ve eklemeler neticesinde, arama motorlarında içeriklerine göre görüntülenmede öncelik sağlamak için yapılır. Yani, içeriklerinizdeki konularınızla ilgili öne çıkarılan kelimelerde, arama motorlarındaki aramalarda sitenizi üst sıralamada görüntülenir ve bulunabilir hale getirmektir.
Arama motorlarının gözünde en iyi nasıl belirleniyor olabilir? 

  • Uzun bir geçmişi olması
  • Deneyimli olması
  • Başka güçlü siteler tarafından tavsiye edilmesi
  • İçinin ve dışının iyi bir görüntüye sahip olması
  • İçinde istediğinizi rahatlıkla bulmanız için tasarlanmış menünün bulunması
  • Aradığınız ögeyi daha kolay bulabilmeniz için yönergeler bulunması gibi.
  • İçeriğin düzenli olması
  • İçeriğin özgün olması.

     Arama motorları bu şekilde davranır. Arama motorları internetin en çok ziyaret edilen siteleridir ve diğer sitelerede en temiz ve sadık ziyaretçileri gönderirler. Arama motorlarında ise en iyisi ve en ünlüsü özellikle türkçe içerik sunan siteler için Google‘dır. Bunun için Google en iyi dostunuz olmalıdır. Çünkü bir siteye en fazla ziyaretçiyi Google göndermektedir. Ayrıca ücretsiz değişik hizmetlerde sağlamaktadır.
 
Arama motorları ve çalışma şekli
 
      Arama motorları, internette yayınlanan web sitelerinin kolaylıkla bulunmasını ve internet kullanıcısı ile buluşmasını sağlamaktadır. Genel olarak, aynı işleyiş biçiminde olan arama motorlarının en büyükleri Google, Yahoo ve MSN’dir. Bu arama motorları, tüm dünyada milyarlarca insanın internet kullandığını düşünürsek ve en fazla da arama motorlarından faydalandıklarını da hesaba katarsak, çok büyük kapasiteye ve işlemci gücüne sahip bilgisayarlar üzerinde çalışan, özel geliştirilmiş yazılımlardır. Arama motorlarında herhangi bir konuyu aramak için, bir arama motorunu açıp, arayacağınız kelime veya kelimeleri belirtilen yere yazdıktan sonra, “ara” butonuna basarak aratırız ve sonuçta karşımıza o kelime ile ilgili tüm sonuçları çıkarır. Aradığınız kelime ile ilgili konularda, karşınıza belki binlerce hatta milyonlarca doküman çıkartabilir. Arama yaparken, genel bir kelime üzerinden ararsanız, çok fazla ilgili veya ilgisiz sayfalar da önünüze gelebilir, o nedenle aramalarınızı daha belirleyici ve sonuçları net olabilecek kelimelerden seçmeniz de önemlidir. Bir arama motoru, kendi veri tabanındaki kayıtlı olan bilgileri taradığı için, başka bir arama motorunda yaptığınız aramada, farklı sonuçlara ve bilgilere de ulaşmanız mümkün. 
 
Arama Motoru Optimizasyonu size ne kazandırır?
 
      Arama motoru optimizasyonu, kaliteli bir web tasarım da dahil, sizin web sitenizin Google ve Yahoo gibi arama motorlarında kolaylıkla bulunmanızı, faaliyetlerinizle ilgili olan kelimelerde arama sonuçlarında üst sıralarda olmanızı ve görünmenizi sağlar. Arama motorları da, sitenize sürekli olarak ve fazla sayıda ziyaretçi çeker. Gelen ziyaretçiler, sizin üzerinde SEO çalışması yaptığınız konuda arama yaptığından, ciddi ve ilgili ziyaretçilerdir. Bu da size, yeni müşteriler kazandırır ve ticaretinizde büyüme sağlar. Yapılan istatistiklere göre, arama motorlarının ilk sayfalarında yer alan web siteleri, daha çok ziyaretçi çekmekte ve daha fazla verim almaktadırlar. Dolayısıyla, arama motoru optimizasyonunun önemi, en çok burada kendisini hissettirmekte ve şirketlerin prestijine katkı sağlamaktadır.