Web Tasarım Talebi 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00

Ücretsiz tasarım ve uygulama danışmanlarımızdan bilgi alabilir, grafik tasarım ve yazılım talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®
Web Tasarım Hizmeti

Web Tasarım verdiğimiz bir çok hizmetten faydalanabilirsiniz. Uzman ekibimizle yapacağınız görüşmeler doğrultusunda bizlere ulaşıp istediğiniz hizmeti firma olarak sizlere veririz.

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

Web Tasarımı Hizmetleri

     Web Tasarımı HizmetleriGünümüzde, gelişen internet teknolojileri ile birlikte firmalar, kişiler, çeşitli kuruluşlar veya çeşitli kültürel ve ticari organizasyonlar web dünyasında tasarımlarıyla yer kapma yarışını hızlandırıyorlar.


     İnternetin yaşamımızda ilk yer aldığı zamanlar web siteleri genel ihtiyacı karşılamak için basit ve birbirinin tekrarı tasarımlardan oluşuyordu. Bu web sitelerini de 'tasarlayanlar' genelde web tasarım konusunda değil bilişim konusunda uzman kişilerden oluşuyordu. Bazen web tasarımı konusunda uzman olmaya bile gerek kalmıyor, biraz bilgisayar kullanmış olmak yetiyordu. Çünkü konu çok yeniydi ve firmalar için 7 gün 24 saat dünyanın herhangi bir yerinden kendisine ait bir sayfanın görüntülenebiliyor olması müthiş bir olaydı. Web'in büyüsüne kapılanlar, bir de yakın çevrelerinde bu büyüyü gerçekleştirecek birileri varsa daha da heyecanlanıyorlardı. Söylediler yeğenlerine veya kuzenlerine web sitelerinin tasarımlarını yaptırdılar. Ancak bugün bu yarışın hızlanması ile birlikte işler değişti. Artık web siteleri tasarım ofislerinin konusu olmaya başladı. Her geçen gün hızla yeni sitesi tasarımları yapıldı ve yeni sektörler kervana katılmaya başladı. Hatta sektörler bu alanda hızla değişim gösterdi ve yeni yeni sektörler oluştu. İnsanlar her türlü ihtiyaçları için internet kullanmaya başladılar. Yani yarış büyüdükçe kurallar da değişti. Artık bir sitenin web dünyasında kendisini gösterebilmesi için çok daha fazla özelliğe sahip olması gerekir. Bu yüzden bir web sitesinin hem tasarımı, hem navigasyonu, hem program alt yapısı, hem güvenliği, hem de kolay kullanımı, çok daha iyi kurgulanmış, kolay ulaşılabilir, hızlı ve verimli çalışır olmalıdır.
     İşte tüm bu gelişen yarış kurallarına hâkim web tasarımında uzman bir kadroyla çalışanlar bu yarışta yerlerini alabiliyorlar. Sektöründe başarılı birçok firma bu yarışta öne çıkmak için İSBİM'i tercih ediyor. İSBİM 9 yıldır 150'ye yakın web sitesi yani binlerce sayfa tasarladı ve yayınladı. Dinamik bir web tasarımı ekibine sahip olan İSBİM gelişen teknolojilere ayak uydurmak için ekibini de her geçen gün genişletmektedir. Bu alanda var olmak isteyen kuruluşlara, firmalara, kişilere veya organizasyonlara hem tasarım olarak, hem de teknik alt yapı olarak fark yaratan web tasarımları yapmaktadır. Fark yaratmanın bu yarışta çok önemli olduğunun bilinciyle her bir web dizaynı ayrı bir proje olarak alıp, tasarım ve programlarla geliştirip en güvenli şekilde kullanıma sunmaktadır. Sürekliliği ilke edinen İSBİM, web sitesi dizaynını tamamladıktan sonra da desteğini sürdürmektedir.

İyi bir web sitesi nasıl yapılır?

İyi bir web sitesi için, iyi bir projelendirme gerekir. İyi bir projelendirme için;

  • Hedefler net olarak belirlenmeli,
  • Kaynaklar ortaya konmalı (Bütçe, İçerik, Zaman, vb.)
  • Planlama yapılmalı (Süreçler, Kişiler, Alt görevler)
  • Proje test edilmeli ve son rötuşlar yapılmalıdır.

  En son ve en önemlisi site hayata geçtikten sonra başlar. Herhangi bir değişiklik veya ekleme için her zaman destek sağlayacak bir tasarım ve dizayn ekibinin olması.

Nasıl bir site?

     İSBİM her işi ayrı bir proje olarak görür. Kendi konusunda uzmanlardan oluşan bir ekiple her türlü web tasarımı ve dizaynı projesini bir bütün olarak ele alır, gereksinimlerini tespit eder, projelendirir ve uygular. Daha önce yapılan projeleri kategorize edecek olursak;

Dinamik web site tasarımı :
Sürekli güncellenmesi veya değişiklikleri kullanıcı tarafından yapılması gereken bir web dizaynı, amaca uygun bir programlama alt yapısı ve bir yönetim paneli ile hazırlanır. Bu yapıdaki bir sitede değişiklikler hızlı yapılarak sitenin daha güncel kalması sağlanır.

Statik web site tasarımı : Eğer ihtiyaçlar güncelleme gerektirmiyorsa, daha düşük maliyetler sunmak için, içinde program olmayan statik sayfalar ile tasarım kurgulanır. Güncelleme yapılması gerektiğinde İSBİM ekibi size gereken desteği verecektir.

Flash web site tasarımı : Bazen web tasarımı projesinin gereği olarak görselliğin ön plana çıktığı tasarımlar olabilir, bu tip durumlarda sitenin temelini zengin flash uygulamaları ile oluşturulur.

Karma web site tasarımı : İhtiyaç durumuna göre bunların karması bir sistem uygulanması daha doğru olur. Karma teknolojiler ile bu farklı ihtiyaçlara cevap verilir. Her biri de uygulama alanları ve hedefleri iyi belirlenirse en uygun maliyeti sunar.