Web Programlama Talebi 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00

Ücretsiz tasarım ve uygulama danışmanlarımızdan bilgi alabilir, grafik tasarım ve yazılım talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®
Java Programlama

Web sitenizi kodlama sınıfı olan Java programlama dili ile gerçekleştiriyoruz. Bize ulaşın.

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

Java Web Programlama

Java Web Programlama İSBİM® akıllı web işletimlerinin uzmanı olan java ile en güzel projeleri sizlere sunmaktadır. Çok gelişmiş bir uygulama sistemi olan Java Sunmicrosystem patenti altında dünyada web geliştiricileri tarafından kullanılmaktadır. İSBİM olarak tecrübeli ve uzman ekibimizle Java uygulamalarınızı ve web işlerini titizlikle yapıyoruz.
Şimdi kısaca Java ve Apppletleri tanıyalım.

Applet'ler ve HTML : Web için yazılan Java uygulamaları genellikle applet olarak bilinir. HTML dökümanı kullanıcının tarayıcısına çekilince HTML içine gömülmüş applet tanımlayıcı parça yorumlanır. Tarayıcı burada verilen bilgileri kullanarak appleti yükler ve çalıştırır.

Güvenlik : Appletler ağ üzerinden çekilip yerel makina üzerinde çalıştırıldığı için programcılar tarafından kötü amaçlı kullanılabilirlerdi. Bu nedenle uygulamalara göre daha fonksiyonları sınırlanmıştır.

 

Web teknolojisi ile bağlantılı olan en önemli üç araç ise Java, Activex ve Javascript’tir. Sun Microsystems tarafından geliştirilen bir bilgisayar dili olan Java, kelime işlemcilerin ve spreadsheet programlarının bilgisayarınızda çalıştığı gibi aplikasyonların Internet’ten çalıştırılmasını sağlamaktadır. C ++ bilgisayar programlama diliyle benzerliği olup, nesnel oriyantasyonludur. Yani programlar ; programcının tüm programı yazması yerine önceden mevcut olan bir sürü komponentin kullanımı ile yaratılabilmektedir.

Java kullanımlı bir browser’iniz (Netscape gibi) var ise Java programları web browser’iniz içinde çalışmaktadır. Bir browser içinde bulunan java programına applet denir. Bir java applet’i çalıştırmanız için herhangi bir şey yapmanız gerekmez. Java applet’i olan bir web sitesini ziyaret ettiğiniz zaman, bir web server aracılğı ile otomatik olarak indirilen applet gene otomatik olarak browser’inizde çalışmağa başlar. Java applet’leri herhangi bir bilgisayarda (bir pc, bir macintosh veya bir UNIX çalışma istasyonunda) çalıştırabilirsiniz.

  • Java toplama bir dildir. Yani bir Java programı yazıldıktan sonra, programın bir toplayıcı (compiler) içinden geçmesi ve bir bilgisayar tarafından okunabilecek bir dil haline getirilmesi gerekmektedir. Buna rağmen Java diğer toplama dillerden farklıdır. Diğer toplama dillerde bilgisayara has toplayıcılar (compilers) programın çalışabileceği birbirinden farklı tüm bilgisayarlar için  “distinct executable binary” kodlar yaratabilmektedir. Buna karşılık Java’da ise –Java bytecode- adı verilen programın tek bir toplama versiyonu tek bir compiler (toplayıcı) vasıtasıyla yaratılmaktadır. PC, Macintosh veya SPARC çalışma istasyonu gibi farklı bilgisayarlardaki yorumlayıcılar; Java bytecode’u anlayarak programı çalıştırırlar. Böylece Java programı hemen yaratılarak birçok bilgisayar çeşidinde kullanılabilir. World Wide Web içerisinde bulunan bir Web Browseri içinde çalıştırılmak üzere düzenlenen Java programına applet denir. Java kullanabilen browserlar java bytecode yorumlayıcıları içerirler.