Grafik Tasarım Talebi 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00

Ücretsiz tasarım ve uygulama danışmanlarımızdan bilgi alabilir, grafik tasarım ve yazılım talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®
Poster ve Afiş Tasarımı

Poster ve afiş tasarımlarınız daha görselleştirdik. Sizlere daha iyi imkanlar sunduk. Destek hattınızdan bize ulaşın.

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

Poster ve Afiş Tasarımı

Poster ve Afiş Tasarımı      İSBİM afiş ve poster tasarımlarında kalifiye personeli ve güçlü program altyapısı ile sizlere yeniliklerle hizmet vermektedir.

     Posterler bir mesajı iletmek ve bunu vurucu bir şekilde yapmak üzere tasarlanır. Unutulmamalıdır ki ne yoldan geçenler, ne de bir arabanın içindekiler bir posterin önünde durup dakikalarca ne demek istediğini çözmeye çalışmaz. Demek ki, poster tasarımında mesajın ilk ve tek bakışta iletilebilmesi gibi bir gereklilikten söz edebiliriz.

     İyi bir afiş tasarım, karşılıklı iyi bir iletişimle başlar. Afiş tasarımı hakkında  fikir vermesi için sizlere bir kaç örnek sunduk. Projeniz hakkında detaylı bilgileri iletişim sayfamızdan bizlere gönderirseniz, size detaylı analiz ve teklifimizi sunabiliriz. Afiş tasarımı için bizden teklif almadan asla yaptırmayın.

     Afiş tasarım az ve öz anlatımın vücut bulduğu bir tanıtım ve duyuru aracıdır. Afiş tasarım, kitleyle buluşma alanlarına göre iç ve dış mekân afişi olarak iki ana kategoriye ayrılabilir. Seyir süreleri, genellikle iç mekânda daha uzun, dış mekânda daha kısa olarak değerlendirilerek afiş tasarım yapılır. Dünyaca ünlü grafikerler tüm hünerlerini afiş tasarımlarıyla göstermişlerdir.

     Daha çok insana daha az görselle bir şeyler anlatmaya yaradığı için tam bir seyirlik görsel iletişim materyalidir afiş. Az ve öz anlatımın vücut bulduğu bir tanıtım ve duyuru aracıdır. Afişler kitleyle buluşma alanlarına göre iç ve dış mekân afişi olarak iki ana kategoriye ayrılabilir. Seyir süreleri, genellikle iç mekânda daha uzun, dış mekânda daha kısa olarak değerlendirilerek tasarım yapılır. Dünyaca ünlü grafikerler tüm hünerlerini afiş tasarımlarıyla göstermişlerdir.

     Bir afiş tasarlamadan önce genel ve özel hedefler belirlenir. Bunun için, hedef kitle, üzerinde etkili olacak ürünün özelliklerinin saptamalıdır. Afiş tasarımı'nın özünü oluşturan öğeler, marka, slogan, yazı, renk ve resimdir. Bunlar özgün, ilgi çekici, kolay, anlaşılır, inandırıcı, harekete geçirici olmalıdır. Afiş tasarımında yapılırken, bir sanat eserinin oluşumunda duyulan kaygıların çekilmesi gerekmektedir. Afiş tasarımında önemli öğelerinden olan yazı ve renk, afişin yaşamsallığında çok önemli rol oynar.

     Hedef kitleye ulaşmanın en kısa yollarından biri fuarlarda kullanılan afişlerdir. Fuar afişleri, örümcek stand, roll-up, çerçeveli ve çerçevesiz afişler, karşılama bankosu gibi çeşitli formatlarda kullanılabilir.

     Öncelikle afişler firma kampanyaları olsun, ufak çaplı tanıtımlar olsun bu tür alanlarda kullanılmaktadır. Fakat posterler film tanıtımlarında, bir kişiyi yada bir grubu tanıtmada veya sadece bir resim olarak kullanılır. Şimdi bu esnada şöyle bir soru sorulabilir. “Ben bir kişiyi tanıtan afiş yapamaz mıyım?” gibi güzel bir soru ile karşılaşabiliriz. Bu sorunun cevabı hayır! Zaten poster ile afişi ayıran şeyde tam olarak bu.

     Afişlerde yer zaman ürün gibi elementlerin kullanılması lazımdır. Afişin afiş olabilmesi için bunlar gerektir. Bir afişte bunlar yer almıyorsa sadece tanıtım amaçlı kullanılıyorsa işte o zaman o afiş değil poster olmaktadır.