Grafik Tasarım Talebi 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00

Ücretsiz tasarım ve uygulama danışmanlarımızdan bilgi alabilir, grafik tasarım ve yazılım talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®
Ambalaj Tasarımı

Ambalajların daha iyi görünüm kazanmasını sağlıyoruz. Hemen bize ulaşıp gereken bilgileri bırakıp ambalajınızı daha gösterişli bir şekilde almak.

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

Ambalaj Tasarımı

Ambalaj Tasarımı      İSBİM her ne kadar web üzerinden hizmetini sağlıyor olsada müşterilerimizin her ihtiyacına cevap verme gereği duyarak teknolojik tecrübesini ticari sektöre de faydalandırmaktadır, buna göre firmanızın ürettiği her türlü ürünü siz titizlikle üretirken bizde sunumla ilgili sizlere destek veriyor, onları güzel gösterebilecek en güzel tasarımları profesyonel ekibimizle oluşturuyoruz.

     Ambalaj  Tasarım Aşamaları Nelerdir, Ambalaj Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler  Nelerdir, Ambalaj Tasarım Fiyatları Nedir, Başarılı Ambalaj Tasarım Örnekleri  Nasıl Olmalıdır gibi soruları cevaplandıralım.
 
Ambalaj Tasarım Aşamaları
     Ambalaj tasarımında öncelikle ürün, tasarımcı tarafından iyi bir şekilde tanınmalıdır. Ambalaj tasarımı yapılırken, ambalaj üzerinde ürünle ilgili tüm bilgiler;  üzerinde yazılı olan ağırlık, fiyat, üretim tarihi, son kullanım tarihi, ürünün içeriği, üretici firmanın adı, kullanım açıklaması, TSE’li olup olmadığı gibi tüm bilgiler bulunmalıdır. Üzerinde kurumun ya da ürünün logosu veya amblemi, iletişim bilgileri bulunmalıdır. Ambalaj tasarımı yapılırken içinde taşıdığı ürüne ait olan özelliklerin yansıtılmasına özen gösterilmelidir. Ambalajın rengi, seçilen yazı ve biçimler uyumlu olursa; görsel etkisi kuvvetli olur ve tüketici belleğinde iyi bir imaj yaratılmasını sağlar. Ambalajda renk seçimi, alıcının düşünceleri ve duygularını etkilemesi, onu satın almaya yönlendirmesi açısından önemli bir konudur. Bu sebeple ürüne uygun renkler tercih edilmeli ve dikkat çekici olmalıdır. Ambalajın yan ve üst yüzeyleri de ürünün tanıtımı açısından önemlidir. Bu nedenle tasarım aşamasında ambalajın yan ve üst yüzeyleri de ürünü tanıtabilir nitelikte hazırlanmalıdır.

Ambalaj Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ürünle ilgili tüm bilgileri üzerinde taşımalıdır.
  • Renk seçimi ürüne ya da kurumu yansıtabilme özelliğini taşımalıdır.
  • Ambalaj, ürünün tüketiciye sunulduğu zaman bulunduğu her yerde ve her konumda çekici olma ve anlaşılma özelliğini taşımalıdır.
  • Ambalaj üzerinde kullanılan görseller yüksek kalitede ve anlaşılır olmalıdır.

Ambalaj Tasarım Fiyatları
      Tasarım sürecinin uzunluğu (geçen süre),  tasarım sürecinde verilen emek ve kullanılan renk sayısı ve ambalajın boyutları baskı maliyetlerinin belirlenmesinde oldukça önemli etkenlerdir. Ve tüm bu etkenlere göre fiyatlar da değişiklik gösterir.