E-Ticaret Danışmanlığı 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00
E-Ticaret Servisi

E-Ticaret sisteminizin kurulumu gerçekleştirilir. Bire bir personelimizle görüşme sağlayarak her türlü bilgi edinebilirsiniz.

Ücretsiz tasarım ve uygulama danışmanlarımızdan bilgi alabilir, grafik tasarım ve yazılım talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

E-ticaret

E-ticaret

            Alış veriş yapmak herkesin gereksinimi ve vazgeçilmez tutkusu. Son zamanlarda herkesin elektronik alışverişe daha fazla yönelmesi üreticileri ve pazarlama firmalarını değişik çalışmalarla müşteri çekmeye yöneltti. Her ne kadar eskisi kadar mağazadan almak popüler olmasa da yeni açılan alış veriş merkezleri duruma farklılık kattı. Bütün bunların yanı sıra e-ticaret günden güne yükselmeye başladı. Artık mağazalara gidip saatlerce kuyruklarda beklemek, devamlı kıyafet denemekten yorulmak yavaş yavaş unutuluyor. E-ticaret her geçen gün daha da popüler ve talep gören bir sektör olmaya devam ediyor. Öyle ki geçtiğimiz yılda internet üzerinden yapılan alışveriş, sıcak alışveriş olarak tabir edilen fiziki satışları geçmiş durumda. Aradığını bilen ve keyifli bir alış verişin keyfini sürmek isteyenler e-ticaret siteleri sayesinde zamandan tasarruf ediyorlar.

            E-ticaretin sisteminin ne kadar gerekli olduğu son yıllarda daha da çok anlaşılmıştır. E-ticaret önemi farklı ticaret şekillerinden daha değişik bir anlamda ilgi çekiyor. E-ticaret sitelerinde ne kabin kuyruklarında bekleniyor nede ödeme sıralarında. Müşteri memnuniyetinin çok önemli olduğunun farkına varan firmalar e-ticaret önemi ve gerekliliğinin daha çok farkına varıyorlar. E-ticaretin önemi, firmaların kar oranlarını yükseltmesinde de büyük paya sahip. Bu yeni sistem e-ticaret, daha önceki satış grafiklerine oranla firmalara daha az harcama ile daha fazla kar yapmalarını mümkün kılıyor. Siz de kendi e-ticaret sayfanızı oluşturup kazancınızı artırmak istiyorsanız firmamızla irtibata geçebilirsiniz. İhtiyacınıza yönelik bir web sayfası oluşturacak alanında uzman çalışanlarımız mevcut olup; yapılan sayfada sizin fikirlerinizi de gerçeğe dönüştürebiliriz.

E-Ticaretin Şirketinize Yararları

  • Firmanızın, internet üzerinden müşterilerine bilgi sunabileceği 7/24 açık bir şubesi oluşmuş olur. 

  • Elektronik ortamda saniyeler içinde veriler aktarıldığından zamandan tasarruf gerçekleşir. 

  • Müşteri için daha fazla ürün seçeneği sunulması için imkan doğar.

  • Telefon, fax ücretlerinden tasarruf edilerek, maddi yük azaltılabilir.

  • Müşteri açısından internet ortamında birden fazla alışveriş yapabileceği ortam olduğundan rekabet nedeniyle düşük fiyata ürün alabilir. Stok maliyet bilgileri elektronik ortamda olduğu için tedarikçi firma stok yapmak durumunda kalmaz ve stoğunda ne kadar ürünü olduğunu ve bu ürünlerden kaç tane sattığını bilir

  •  Tedarikçinin büyük bir ofise ihtiyac duymadan internet üzerinden sanal alışveriş merkezini oluşturmasına olanak sağlar.
  • İnternet gibi global bir ortamda kolay kolay dalgalanma olmayacağı için enflasyon nedeniyle zarar oluşmaz.

E-Ticaret kimleri etkiler?Ticaret Sektörleri

     Satıcıdan çıkan ürünün alıcıya ulaşmasına kadar birçok kişinin elinden geçen ürün, e-ticarette alıcı ve satıcının kazancı gibi başka insanlara da kazanç getirmekte.

Üretici : Satılan ürünün üretimini yapan şirket , dolaylı yoldan e-ticaretten gelir sağlıyor.

Bankalar : EFT/HAVALE gibi para aktarım işlemlerden aldıkları komisyonla e-ticarretten gelir sağlayan kurumlar.

Sigorta Şirketleri : Gönderilen ürünün sigortalayarak e-ticaret yelpazesinden para kazanan bir başka kurum ise sigorta şirketleri.

Nakliye/Kargo : Ürünün alıcıya ulaşmasında rol oynayan kargo şirketleride e-ticaretten gelir elde ediyor.

Yazılım firmaları : E-Ticaret yapılması için yazılım üreten firmalarda bu sektörden ekmek yiyor.

Devlet : Ticaretten doğan vergi kapsamıyla devlette gelir elde etmiş oluyor.