Arama Motoru Danışmanlığı 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00
Arama Motoru Optimizasyonu

SEO (Search Engine Optimization) yapılmaktadır. Nasıl yapıldığı hakkında bilgi alabilmek için bize ulaşın.

Ücretsiz tasarım ve uygulama danışmanlarımızdan bilgi alabilir, grafik tasarım ve yazılım talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

Seo Arama Motoru Optimizasyonu

Seo Arama Motoru Optimizasyonu

       İSBİM® arama motorlarında sizleri daha önlerde çıkmanız için gerekli tüm bilgileri ve döküman desteğini sağlamaktadır, Google optimizasyonu çeşitli algoritmaların birleşiminden oluşan bir sisteme sahiptir. Bu algoritmalar başka siteler tarafından öğrenilmesin diye sürekli değişime ve gelişime uğramaktadır. Seo Danışmanları ise bu algoritmaları çözmek, web sitenizi ilk sıralar çıkarmak için vardır. Siz de garantili optimizasyon hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Web Tasarımı sanattır, Kusursuz web siteye sahip olmak için bizimle iletişime geçin. Arama motorlarının reklamlarından günlerce belki de aylarca reklam paraları vererek hedef olmayı amaçlayan bir çok firma bulunmakta. Biz bu noktada firmamızın çözümlerle reklamını yayınlamayı değil, aranıldığı zaman ulaşılabilme potansiyelini ve hedef kitleye daha kolay hitap edebilmesini sağlıyoruz. SEO uygulamaları için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

       Arama Motoru Optimizasyonu arama sonuçları üzerinde hedeflenen arama kelimelerle arama yapıldığında üst sıralarda yer almak için yapılan bir dizi işleme verilen genel addır. Arama sonuçlarında ikinci ve üçüncü sayfada yer almak size pek bir getiri sağlamaz, zira pek çok kişi, arama sonuçlarının ilk sayfasında beliren sonuçlardan tatmin olurlar. Genel olarak herkes, hedefledikleri anahtar kelime için yapılan aramaların sonuçlarında birinci sayfada, hatta birinci sayfanın ilk sırasında yer almayı ister. Ancak bunu başarmak için sitenizi optimize etmeniz ve ona uygun olarak kodlamanız gerekmektedir. Bir başka sitelerden edinilen içeriklerle "kopyala yapıştır" yapıldığı taktirde bir sonuç alınamaz. Özgün içerik ve makale yazmak gerektiren bir işlem ve sonucunda emeğinizin karşılığını almaktır.

        Web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için tıklanma sayısı kadar Optimizasyon da önemlidir. Sitenizin üst sıralarda yer alması sizin güvenilirliğinizi ve aktifliğinizin göstergesidir. Firmamızda Optimizasyon işi yapmakta olup bu konuda size yardımcı olmamız için telefon numaramızdan bize ulaşıp talebinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Web uzmanı personelimiz sizinle ilgilenecek web sitenizi destekleyecektir.

Seo’nun püf noktaları ve gerçekleri :
Özgün içerik ve güncelleme:

 • SEO yapılacak her site için özgün içerik altındır veya olmalıdır kuralı yanlıştır. Rekabet yoğunluğu yüksek olan kelimelerde içeriksiz siteleri en yüksek pozisyonlarda görmek mümkündür.
 • Özgün içeriğin mutlaka kullanılması gereken kelimeler vardır, gerekli olmadığı kelimeler vardır.
 • Özgün içeriğinizi hazırladıktan sonra sitenizde yayınlamadan önce mutlaka CopyScape ile benzersiz bir içerik olup olmadığını kontrol ediniz.
 • İçeriğinizi sürekli güncellemek zorunda değilsiniz. Eğer siteniz blog değilse, özgün ve etkili sabit bir içeriğiniz size yeterli olacaktır.

Optimizasyon ipuçları:Arama İpuçları

 • Hem siteiçi hem de sitedışı optimizasyonunu belli bir sistematiğe dayatınız. Sistematik optimizasyon yüksek garantili ve istikrarlı sonuç getirir.
 • Hiç başlamamış bir SEO projesine siteiçi optimizasyonu (içerik girme veya düzeltme dahil) yaptıktan sonra zaman kaybetmeden sitedışı optimizasyona başlamanız gerekir.
 • Google algoritmasına göre link stratejinizi değiştirmeyiniz. En iyi backlink yapımı 2 veya 3 aya yayılmış çok yönlü backlink yapımıdır.
 • Backlink yapımında günlük backlink girişi aşırı olmamalıdır. Homojen bir şekilde günlük girişler yapılmasında fayda vardır. Sürekli durmadan backlink yapımının faydası yoktur. Genel olarak bir yılda 2 veya 3 kez backlink yapımı döngüsü faydalı olur.
 • Siteiçi optimizasyonunu sık tekrarlamayınız.

SEO gerçekleri:

 • Anasayfaya SEO yapmak her zaman en doğru seçim değildir. Bazı anahtar kelimelerde altsayfaya SEO yapmak çok daha mantıklıdır ve daha yüksek başarıyı daha kısa sürede getirir.
 • Web sitenize belli süre düzgün SEO yapılmışsa ve rekabet yoğunluğu olan yeni bir anahtar kelimede yeni bir altsayfa eklemeniz durumunda o sayfa hiçbir backlink yapımı olmadan ön sayfalarda yer alması muhtemeldir.
 • SEO kalıcı olmazsa sonuçları da kalıcı olmaz. Belli aralıklarla SEO yapmaz veya yaptırmazsanız bir gün sahip olduğunuz kalıcılığın bozulacağından şüpheniz olmasın.
 • Backlink yapımında nofollow veya dofollow olayına fazla takılmayın. Kaliteli gördüğünüz her siteden alakalı bir şekilde link alabilirsiniz.