Telefon Santral Servisi 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00

Ücretsiz iletişim uzmanlarımızdan bilgi alabilir, teknik destek ve kurulum talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

Telefon Santral Sistemleri

Telefon Santral Sistemleri       Telefon Santralleri günümüzde firmalar tarafından şirket içi haberleşmeyi gerçekleştirmek için tercih ediliyor. Telefon kablolarının bağlanmasıyla birçok telefon arasında ücretsiz iletişime olanak tanıyor. Kullanıcılar kendilerine verilen kısa kodları(abone numaralarını) tuşlayarak birbirleriyle ve dış hatlarla kolayca konuşabiliyor.

Bir telefon santrali başlıca beş parçadan meydana gelir:

Güç devresi : Büyük miktarda elektriği kontrol eder ve iletirler. Bu devrelerin bir ucunda elektrik üreten bir generator, diğer ucunda ise aydınlatma sistemi, motorlar, ısıtma sistemi, elektrikli ev aletleri gibi elektronik cihazlar bulunmaktadır. Aradaki güç hattında ise transformatör ve devre kesiciler bulunur.

Ana kart : Anakart, bir sistemin tüm parçalarını üzerinde barındıran ve bu parçalar arasindaki iletişimi sağlayan elektronik devredir.

Abone kartı : 16 abonenin konuşma devrelerinin ve dış dünyaya bağlantısının bulunduğu karttır. Sisteme maksimum 4 abone kartı takılarak 80 abone kapasitesine ulaşılır. Kart sırasını tanımlayan herhangi bir pin yoktur. Sistem, abone kartlarını otomatik olarak tanır.

Besleme üniteleri : İhtiyaç duyulacak enerjinin depo edileceği yerdir.

       Şimdi santrali parçalarına ayırıp nasıl çalıştığına yakından bakalım. Telefon Santraline gelen elektrik akımı ilk olarak güç devresine ulaşır. Güç devresi üzerindeki mekanizma sayesinde elektrik sinyalini tüm sisteme yayar. Ana karta gelen bu sinyal işlemcide toplanır. İşlemci cihazın beynidir. İç hatların tüm şifreleri, dış hatlar ve tüm abonelik ayarları burada kayıt altındadır. Telefon kabloları abonelik kartları üzerindeki soket yerlerine takılır. Çok sayıda telefondan gelen bağlantılar tek bir soket üzerinde toplanabilir.

       Firmamız, bilişim teknolojileri alanında ihtiyaç duyulan telefon santral sistemleri hizmetlerini markaya bağımsız, müşteri istek ve memnuniyetini ön planda tutarak, en kısa sürede, kaliteli, ekonomik, yaygın, verimli ve planlı bir biçimde sağlamaktadır.

       Teknik servis çağrı merkezimize tek bir telefonla markalı-markasız ürünlerin, yazılımların çözümleri hakkında tüm soru ve sorunlarınıza konusunda uzman teknik servis personelimizden en kısa sürede yanıt alabilirsiniz. Alanında uzman ekibimizle siz değerli müşterilerimize hizmet vermek için buradayız.