IP Santral Servisi 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00

Ücretsiz iletişim uzmanlarımızdan bilgi alabilir, teknik destek ve kurulum talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

IP Santral Sistemleri

      İşletmeler IP Santral sistemlerinin, katma değerli uygulamaları sayesinde değişen ve gelişen ihtiyaçlarını en etkin biçimde karşılıyor.

1 - IP santral ucuz görüşme imkanı sağlayan operatörlere bağlanarak telefon giderlerinizde tasarruf yapma imkanı sağlar.

2 - IP santral yapısında telefonlar Ethernet(mevcut bilgisayar kablosu) üzerinden çalışır,var olan data kablolarını kullanabilir; klasik santral’de ayrı telefon kablolaması gerekmektedir.

3 - IP santral, IP tabanlı uygulama olduğu için bilgi işlem kadroları tarafından yönetilebilir; klasik santral yönetimi için firmaların ayrı PBX ve telefon sorumlularının bulunması gerekmektedir.

4 - IP santral ‘ler birbirleri arasında VoIP ile haberleşebilirler; şubeleriniz arasında aynı binadaymış gibi telefon görüşmesi yapabilir telefon aktarabilirsiniz. Klasik santral ‘lerde VoIP uygulaması gerçekleştirmek için, uygun portlu yönlendiriciler (routerlar) ekstra yatırımlar ile santralleri bağlamak gerekmektedir.

5 - IP Telefonlar ile istenilen telefona login olunarak mobilite kolaylığı sağlanabilir (Örn:İstanbuldaki kullanıcı Ankara’daki telefona login olarak kendi telefonu gibi kullanabilir) ; klasik telefonlarda telefon değişikliği için (taşınma,yeni personel katılımı gibi sebeplerden ötürü) yeni kablolama, yeni kablo aktarımı ve santral tanımlaması gerekmektedir.

6 - IP Telefonlar üzerinde, tekrar arama, yönlendirme, konferans, çağrı alma(pick up)gibi özellikler standart bulunmaktadır ; klasik telefonlarda bu özellikler sadece digital setlerde bulunmaktadır.

7 - IP santral ‘ler, ses mesajlarının e-mail yoluyla ulaşmasını sağlayabilir, Çağrı Merkezi gibi ileri uygulamalarda sistem mimarisi genişlemeye uygundur ;

8 - IP santral ‘de Şirketin diğer şubeleri için ekstra santral yatırımı gerekmez, tüm bölgeler merkezi IP santrali kullanabilir ; klasik santral ‘de her lokasyon için bir adet klasik santral gerekmektedir.

9 - IP santral ‘ler Sistem teknolojisi, mimarisi ve getirdiği yenilikleri ile yeni nesil santral özelliğine sahiptir ; klasik santraller ise klasik anlamda santral özelliklerini taşır, eski nesil santral yapısındadır.

      Yeni bir yüzyıla girdiğimiz şu zamanlarda milli şebeke ağımız genişlemiş, uzayda uydusu bulunan sayılı ülkeler arasında ülkemizde yerini almış ve veri iletişimini sağlıklı ve hızlı bir biçimde yapabilecek alt yapıyı sağlamıştır. IP santral sistemleri alanında uzman kadromuzla değerli müşterilerimize hizmeti ulaştırmaktayız.