Kapı Açma Servisi 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00

Elektronik hizmetlerimizde kurulum sonrası sürekli destek hizmetimiz vardır, danışmanlarımızdan bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

Kapı Açma Sistemleri

Kısa tanımı ile : Cihaz kapı ya da duvara monte edilir,kart okutulduğunda ya da şifre girildiğinde cihaz elektro-manyetik kilite tetik verir ve kapı açılır. Cihaz istenirse bilgisayara bağlanabilir ve Geçiş Kontrol Sistemi Programı ile kimin, saat kaçta, kaç kez giriş yaptığı kontrol edilebilir.
Bu sistemler iki türlüdür Kartlı ve Şifreli.
       Kartlı Kapı Açma Sistemi : Kartlı geçiş sistemleri vasıtasıyla belirli bir mahalde giriş ve çıkışlar kontrol altına alınabileceği gibi girişten sonra belirli bölümlere belirli şahısların girişine izin verilip verilmeyerek herkezin sadece kendi izinli olduğu alanda dolaşması sağlanabilir. Gizli bölümlere yetkisiz kişilerin girişlerinin önüne geçilebilir. Kartlı Kapı Açma Sistemin temel parçaları;

    Kart Okuyucular1-Kart Okuyucu : Kart Okuyucu(Reader)lar Proxmity kartları okuyan cihazlardır. Eğer kart okuyucuya okutulan kart Access Kontrol Sistemine tanıtılmış bir kart ise ve o karta yetki verilmiş ise kart okuyucu kartı okur ve kontrol ettiği kapıyı, turnikeyi, bariyeri vb. giriş cihazlarının açılmasını sağlar.
Kartlı Geçiş Sistemi Paneli
 
2-Kartlı Geçiş Sistemi Paneli :
Kart okuyucuları, kapıyı ve sisteme bağlı diğer aygıtları kontrol eden sistemin beyni konumundadır. Çok çeşitli tipleri mevcuttur. Genelde kart Okuyucu(reader) sayısına göre farklılık gösterir. Birçok ürün markası bulunmaktadır. Bir reader bağlanan kartlı geçiş sistemi paneli olabileceği gibi 16 kart okuyucu (reader) bağlanan panellerde mevcuttur. Kartlı geçiş kontrol sistemi panellerinde genellikle birçok panel peşi sıra bağlanarak yüzlerce kart okuyucudan oluşan sistemler kurulabilir.


 Kartlı Geçiş Sistemi Kontrol Yazılımı
3-Kartlı Geçiş Sistemi Kontrol Yazılımı
: Proximity Kartların tanıtıldığı veya biyometrik olarak kişinin belirli biyometrisinin tanımlandığı, kişilere yetkilerin atandığı, kimlerin hangi kapılardan geçtiği hangi kapıdan çıkış yaptığının takip edildiği sistemin yazılım kısmıdır. Kartlı geçiş kontrol sistemi yazılımı ile geçiş kontrolüne ait birçok raporlama alınabilir. Binanın içinde olan kişiler, odalarında olan kişiler, kimin hangi noktada olduğu, çıkış yapan kişiler vb. birçok rapor alınabilmekte ve personel takip edilmektedir.
 
Acil Durum
4-Emergency Buton :
Acil durumlarda, elektrikler kesildiğinde veya elektrikli kapı kilitlerinde herhangi bir arıza meydana geldiğinde insanların içerde mahsur kalmasını önlemek maksadıyla kapının yanında bulur ve camlıdır. Acil Durumda cam kırılıp butona basılarak bağlı olduğu kapının serbest kalması sağlanabilir.Şifreli Geçiş SistemiŞifreli Kapı Açma Sistemi : Ofis kapılıarınıza uyguladığımız bu sistem ile yetkisiz giriş çıkışları kontrol altına alabilirsiniz, girilmesi yasak olan bölümleri ve odaları kontrol etmek için sattığımız bu sistem, kapıya yerleştirdigimiz şifre okuyucu terminale yetki verilmiş kodun girilmesi sonucunda kapının açılmasını sağlayacaktır.
  Bu sistemi kullanan yerler;

  • Ofis kapısı kontrolu
  • Özel odalar kasa odası kapı kontrolu
  • Bilgi islem odası kapısı kontrolu
  • Depo kapısı kontrolu
  • Muhasebe odası kapısı kontrolu
  • Yonetici ofası kapısı kontrolu
  • Apartman kapısı kontrolu, gibi alanlarda kullanabilirsiniz.