Kablosuz Kamera Servisi 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00

Elektronik hizmetlerimizde kurulum sonrası sürekli destek hizmetimiz vardır, danışmanlarımızdan bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

Kablosuz Kamera Sistemleri

Kablosuz Kamera Sistemi       Kablosuz kamera sistemlerine ilgi son zamanlarda giderek artmaktadır. Peki nedir bu kablosuz kamera sistemleri, Öncelikle şunu söyleyelim her kamerayı kablosuz olarak kullanmamız mümkün değildir. Örnek vermek gerekirse mesela analog kameraları kablosuz kamera olarak kullanamayız. Sadece ip kameraları kablosuz olarak kullanabiliriz. Bir ip kamerayı kablosuz kullanmak için ilave wireless ekipman kullanılabileceği gibi birçok ip kameranın kablosuz kullanılabilmesi için wireless( kablosuz) ekipmanlar kamera üzerinde hazır olarak gelmektedir. Bu tür kablosuz kamera uygulamaları daha çok evlerde bebek ve bakıcı izleme sistemlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Güvenlik kameralarının kablosuz olarak kullanımında küçük uygulamalarda daha çok ev veya küçük işyeri uygulamalarında genelde kamera ile bütünleşik olan kablosuz kameralar şeçilmektedir. Bu ürünlerin maliyetleride günümüzde çok düşmüş durumdadır. Bundan dolayı ev ve küçük işyerlerine çok uygun olan bu ürünler çok fazla satılmaktadır. Yine kablosuz kamera denince binlerce metre uzaklıklara görüntü taşınmasında kullanılan wireless kablosuz ünitelerin kullanıldığı projeler gelmektedir.Bu sistemlerin fiyatları binlerce dolar dolaylarında olduğundan dolayı sadece gerekli bütçeye sahip büyük ölçekli ve kablo çekiminin neredeyse imkansız olduğu projelerde daha çok kullanılırlar.

       Peki neden sadece ip kameraları kablosuz kamera olarak kullanabiliyoruz analog kameraları kablosuz olarak kullanamıyoruz denirse; Çünkü sadece dijital sinyali kablosuz olarak gönderim iletimi yapılabilmektedir. Analog kameraları da kablosuz kamera olarak kullanabiliriz ancak önce analog dijital çeviriciler kullanarak bu sinyali dijitale çevirmemiz gerekmektedir. Bu ise hem zahmetli hem de fiyat açısından ekonomik olmayan bir durumdur. Kablosuz kamera sistemleri daha çok büyük çaplı CCTV sistemlerinde ve mobese sistemlerinde kullanılmaktadır. Kablosuz sistemlerde ip güvenlik kameraları ile birlikte wireless access point cihazları kullanılarak IP kameradan gelen dijital video sinyalleri kablosuz olarak karşı tarafa aktarılabilmektedir. Bu güçlü kablosuz cihazlarda bile kuşbakışı olarak birbirini göre zorunluluğu bulunmaktadır. Kablosuz görüntü aktarmakta kullanılan kablosuz access point cihaz fiyatları güvenlik kamerası fiyatlarından çok çok fazla durumdadır.