DVR Kart Servisi 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00

Elektronik hizmetlerimizde kurulum sonrası sürekli destek hizmetimiz vardır, danışmanlarımızdan bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

Dvr Kartları

Dvr Kartları       DVR Kartlar Bilgisayar tabanlı güvenlik kamerası kayıt sistemleridir. 4-8-16 kanal modelleri ile her ihtiyaca uygun çözümler üretilir. DVR Kart fiyatlarını ve özelliklerini bu bölümde bulabilirsiniz. Dijital kayıt sistemlerinin ilk versiyonu olan dvr kartlar DVR kayıt cihazlarının yaygınlaşması ile geri planda kalmıştır. Fakat DVR Kartlar özellikle kamera sayısı fazla olan sistemlerde PC tabanlı olmaları sebebi ile DVR Kayıt Cihazlarından daha fazla yeten sergilemektedirler. Örneğin DVR Kartlar ile planlanmış bir sistem 16 kameradan oluşturulmuş ve 4 kamera daha ihtiyaç duyulması söz konusu olduğunda sadece bilgisayarınıza 1 adet 4 kanal DVR Kart eklemeniz yeterli olacak ve sistem yapısının bütünlüğü bozulmadan kamera güvenlik sisteminiz 20 kameraya yükseltilmiş olacaktır. Fakat kamera sisteminiz tasarlanırken DVR Kayıt Cihazı ile planlanmış ve 16 kanal bir DVR kullanılmış ise, 4 kamera daha ilave etmeniz malesef söz konusu değildir. Bu gibi bir durumda farklı bir 4 kanal DVR kayıt cihazı almanız gerekmektedir. Buda kayıtlarınızın iki farklı cihazda ve iki farklı HDD üzerinde tutulması anlamına gelmektedir ve bir olay veya denetim için kayıtların izlenmesi esnasında iki farklı sisteminde aynı anda izlemeye çalışmak gerekecektir. Fakat DVR Kartlar da bu tür sorunlar yaşamayacağınız gibi kayıtları izlerken istediğiniz kameraların görüntülerinin yanyana rahatlıkla izleyebileceksiniz. DVR Kartlar temelde 2 farklı yapıdadırlar; 1. Seri  DVR Kartlar Software kartlardır. Bu yapıdaki kartlar görüntü işleme çip ( CHİP ) lerine sahip olmadıkları için Bilgisayarınızın CPU işlemcisine yüklendiklerinden bilgisayarınızın aşırı çalışmasına ve hatta bazen fazla ısınarak kapanmasına sebep olabilirler. ( çok sayıda kamera içeren sistemlerde olabilmektedir. ) 2. Seri DVR Kartlar ise HARDWARE model kartlardır. Bu DVR Kartlar kendi üzerinden DSP ( Dijital Singnal Proseser ) içerdiklerinden kameralardan gelen görüntüleri doğrudan kendi DSP chiplerinde işleyip ekrana gönderirler. Bu durumda bilgisayarınız görüntüleme dışında ve tabiki kayıt işlemlerini yapmak dışında bir işleme maruz kalmadıpından aşırı CPU kullanımıda olmayacağından ısınma ve kilitlenme gibi sorunlar yaşamazlar. DVR Karlar la ilgili genel yanılgı bilgisayarları kilitlediği yönündedir. Fakat bu bir yanılgıdan ibarettir. DVR Kartlar ile sistem kurulumu yapılacak ise öncelikle o bilgisayarın yanlızca görevi Kamera Güvenlik Sisteminin merkezi olmaktır. İkincisi ise kamera sayınıza göre DVR Kart seçimini yapmanızdır. Sadece ucuz olması adına 16 kameralı bir sistemde HARDWARE DVR Kart kullanmanız gerekirken SOFTWARE bir DVR Kart kullanırsanız yukarıda bahsedilen kilitlenme sorununu elbette yaşanması kaçınılmazdır.

       Pci Dvr kartı ; bilgisayar PCI slotuna takılan ve dijital görüntü kayıt programıyla birlikte kameralardan gelen görüntü sinyallerinin bilgisayar ekranında aynı anda izlenmesi ve aşağıdaki fonksiyonları gerçekleştiren elektronik üründür:

  • Video bilgisinin sıkıştırılarak bilgisayara kamera görüntü kaydı
  • Ses sinyalinin sıkıştırılıp bilgisayarın diskine ses kaydetme (bazı modellerde)
  • İhtiyaç duyulduğunda kayıtlı görüntülerin oynatılması
  • Kayıtlı sesin dinlenmesi (bazı modellerde)
  • Ağ üzerindeki diğer bilgisayarlardan veya internet üzerinden uzak pcden görüntüleri canlı izleme ( görüntü transferi)

       İSBİM, Dvr Kartı satışı ve kurulumu yapmaktadır.