CMOS Kamera Servisi 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00

Elektronik hizmetlerimizde kurulum sonrası sürekli destek hizmetimiz vardır, danışmanlarımızdan bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

Cmos Kamera Sistemleri

Cmos Kamera Sistemleri       CMOS kameralar diğer kamera sistemlerine göre çok daha düşük voltajlarda bile çalışabilmeleri sebebiyle en çok tercih edilen kamera çeşitleri arasındadır. CMOS çipleri düşük voltajla çalışabildikleri için daha çok cep telefonu, portable kameralar veya webcam gibi ürünlerde kullanılmaktadır.

       CMOS çip kullanan kameralar dijital fotoğraçılık ve gözetleme sektörlerinini ürünlerinde sıkça kullanılırlar ve genelde CCD çip kullanan aletlerle karşılaştırılırlar. Bu konuda genel kanı CMOS kameraların daha düşük kalite ürünler olduğu ve kullanılmaması gerektiği yönündedir fakat bu doğru değildir. Kullanım alanı, kullanım süreleri, voltaj ihtiyacı gibi bir çok parametreye bağlı olarak kamera tercihinizi yaparsınız ve CMOS kameranın düşük voltajda çalışabilmesi ve fiyat olarak daha uygun olması CMOS kameranın da tercih edilmesine yardım eder. Bu konuda ayrıntılı bilgi için CMOS ve CCD kamera farkları konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

CMOS Kamera Çeşitleri

       CMOS kameraların siyah beyaz ve renkli çeşitleri bulunsa da genelde fotoğraf makinesi veya webcam gibi ürünlerde kullanıldığı için renkli cmos kameralar daha çok tercih edilen ürünlerdir.

       Siyah beyaz cmos kamera çeşitleri daha çok sürekli izleme yapan güvenlik sistemlerinin elemanı olarak karşımıza çıkar. Fakat kamera fiyatlarının artan çeşitle beraber çok ucuzlamasıyla beraber artık güvenlik çözümlerinde de siyah beyaz kameraların yerini renkli kameralar almaya başlamıştır.

       Aslında kamera alırken kameranın hangi sensörle çalıştığından daha önemli bir çok faktör bulunmaktadır. Yani bir kameraya sırf CMOS kullanıyor diye iyi ya da kötü bir üründür denilemez. Bu sebeple iyi bir araştırma yapmakta her zaman yarar vardır.

       CMOS kameralar, üretiminden itibaren garantisiz satılır. Uzakdoğuda CMOS kameralar kilo ile satılmaktadır. İşin üzücü tarafı, bazı kötü niyetli satıcılar CMOS kameraya 2 yıl garanti verdiğini iddia ederek satış yapmaktadır. Buna inanan müşteri, 3 – 4 ay içinde kamerası arızalanıp, satıcıya başvurduğunda, arıza sebebi olarak enerji problemi, bunun da garanti kapsam dışı olduğu yanıtını alırlar. Karşılaştığımız tüm CMOS kamera kullanıcıları, olayın maddi boyutundan çok aldatılma duygusundan etkilendiklerini söylemektedir. Çok düşük fiyatla satılan, iyi aydınlatılan bir ortamda güzel bir görüntü verip, düşük ışık şiddetindeki bir ortamdaki görüntüsü çok bozuk olan bir kamera büyük ihtimalle CMOS kameradır ve 3 – 5 ay içinde servis talep ediceğinizden emin olabilirsiniz. Ancak düşük maliyeti ile tercih edilen kameraların bakım onarım işlemlerini evinizde, işyerinde yapabiliyoruz. Kamera sistemi kurulumunu, yer değişimini tecrübeli elemanlarımız gerçekleştirmektedir.