CCTV Kamera Servisi 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00

Elektronik hizmetlerimizde kurulum sonrası sürekli destek hizmetimiz vardır, danışmanlarımızdan bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

CCTV Kamera Sistemleri

Cctv Kamera Sistemleri       Günümüzde kamera sistemi diye tabir ettiğimiz sistemlerin diğer bir adı da CCTV (Kapalı Devre Televizyon Sistemidir). Kapalı devre Televizyon sisteminden farklı yanı bir merkezden açık ve geniş kullanıcı kitlesine yayın yapmak yerine Lokal bir alan içinde görüntü izleme sistemlerinin genel ismidir. Bu metin genel olarak CCTV ekipmanlarının nelerden bir araya gelip oluştuğu ve kullanım yerleri hakkında bilgi verecektir.

       Kameraların kullanım amacı çeşitli nedenlerle görülmesi istenilen bir bölgenin görüntüsünü video sinyaline çevrilerek direk veya endirek (anahtarlama üniteleri üzerinden) olarak monitöre aktarmaktır. Siyah-beyaz ve renkli olmak üzere iki kategoriye ayrılan kameraların, kullanım amaçlarına göre de bir çok tipi bulunmaktadır.

CCTV Uygulama Alanları 

       CCTV en geniş bilinen şekliyle banka, fabrika, mağaza, hastane, kamu kurumlarında kullanılır. Fakat uygulama alanına bir sınırlama getirmek doğru olmayabilir. Her işletme ve mesken de bu uygulamayla karşılaşmak mümkündür.
Aşağıda belli başlı uygulama alanlarını bulacaksınız.

 •  Köprü, yol ve kavşaklarda trafiği görüntülemek, yönetmek
 •  Kötü niyetli kişilerin tespiti
 •  Çok yüksek caydırıcı özelliği
 •  Çalışma ortamının kalitesini arttırmak için kayıt ve izleme
 •  Yöneticilerin bulunduğu yerden işyerlerini, fabrikalarını, çalışanlarını izleyebilmesi denetleyebilmesi sağlar
 •  Konferans salonları, tiyatro, stadyum gibi yerlerde gösterinin her yerden izlenebilmesini sağlar
 •  Otobüs, tren, gemi, uçak gibi taşıtlarda güvenliği sağlamak ve taşıt içindeki servis kalitesini arttırmak.
 •  Hayvanat bahçesi, yüzme havuzu, oyun parklardaki kazalara ve tedbirsiz davranışların önlenmesi
 •  Gece /Karanlıkta insan gözünün görmediği yerlerde Infrared aydınlatma sayesinde görüntüleme sağlamak
 •  Fabrikalarda üretim hattında ürün kalitesini kontrol etmek
 •  Kanalizasyon Görüntüleme İşi
 •  Şehir Merkezi Dış ortam güvenliğin sağlanması
 •  Yazlık veya dönemlik kullanılan konutların uzaktan izleme ve kontrolü
 •  Anaokulu evde çocuk bakıcıların kontrol ve izlenmesi
 •  Kayıt ve izlemenin yapıldığının bilinmemesi istenilen yerlerde gizli kamera casus kamera uygulamaları
 •  Petrol Boru Hatları, Elektrik iletim şebekleri gibi kritik şebekelerin güvenliği ve durumunun izlenmesi

  
       Teknolojide ki son gelişmeler CCTV sistemlerini de etkilemiş,görüntüleme sistemleri güvenlik, koruma ve yönetimsel uygulamaların vaz geçilmez parçası olmuştur. Özellikle dijital sistemlerin devreye girmesiyle birlikte bina,tesis ve kurumların güvenlik organizasyonlarının yanı sıra,çalışanların izlenmesi,kanıtların toplanması, fabrikalarda üretimin,mağazalarda , bankalarda hırsızların takibi ve müşteri ilişkilerinde CCTV sistemlerinden yoğun olarak yararlanılmaktadır.Yine teknolojik gelişmelere paralel olarak pek çok kurum ziyaretçilerin ve çalışanların kimliğini tespit etmek, tehlikeli çalışma bölgelerini izlemek, hırsızlığa karşı korunmak,şüpheli şahısları ve plakalı araçları tespit etmek bina,park, alanlarında,havaalanlarında güvenliği sağlamak için CCTV sistemleri kullanmaktadır.

       Kurulacak olan CCTV sistemlerinden en yüksek verimi alabilmek için güvenlik planlayıcılarının iyi bir analiz yapmaları , geniş alanları (oto parklar) mı, yakın görüntüleri mi (otomobil plâkaları), hareketsiz görüntüler mi (garaj kapıları), hareketli görüntüler mi (hareket halindeki taşıt araçları), sürekli video kaydı mı yoksa sadece belirli zamanlarda yada alarm durumunda mı kayıt gerektiği gibi pek çok konuda ihtiyaçlarını tam olarak belirleyip sistem ve malzeme seçimlerini yapmaları gerekmektedir. Ayrıca tercih ettikleri sistemlerin işletilmesi kullanıcı personeli zorlamayacak şekilde basit,değişik kullanım ve ortam şartlarına uygun olarak sağlam olması gerekmektedir. 
 
      Unutmamak gerekir ki CCTV sistemleri kendi başlarına bir koruma sağlamazlar, sistemi kullanan kişiler onun kapasitesi hakkında bilgi sahibi, kullanımında vasıflı olmalı ve kameraya yakalanan görüntü ve olaylara derhal tepki verebilecek şekilde eğitilmelidirler.