Güvenlik Kamera Servisi 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00
Güvenlik Kamera Servisi

Güvenlik Kameraların teknik tamir servisimiz bütün güvenlik kamerası ürünüyle ilgilenmektedir. CCD, CCTV, CMOS, DOME, DVR, Dedektörler, Lensler, Multiplexer ve Quadların onarımı firmamızın uzman personeli tarafından yapılmaktadır. 

Elektronik hizmetlerimizde kurulum sonrası sürekli destek hizmetimiz vardır, danışmanlarımızdan bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

Güvenlik Kamerası

Güvenlik Kamerası

          Güvenlik sistemi ile ilgili ülkemizde çoğu kişi yeterince bilgilendirilmiyor ve bunun yanında ülkemizde güvenlik kamerası ihtiyacı gün geçtikçe artıyor. Firmamızın temel amacı kısaca müşterisinin  tam istediğine karşılık vererek onu bilgilendirerek doğru ve  güvenli bir şekilde yönlendirmektedir. Kameralar hırsızlık olaylarına karşı hırsızı caydırmak için en etkili yoldur. Ayrıca kameralar insanlardan daha iyi ve güvenilir tanıklardır. 

          İSBİM firması güvenlik sistemleriyle ilgili her konuya hakim, tecrübeli bir firmadır. Kamera sisteminin kurulumunu, çalıştırılmasını, onarımını yapabilen teknik elemanlara sahiptir. Telefon numarasından ulaşan müşterilerine bilgilendirme yapmakla birlikte İstanbul'un hemen her ilçesine servis vermektedir. Bu yazıda güvenlik kameralarıyla ilgili bilgilendirme yapmaktayız. Kullandığınız ürün ile ilgili aklınızda soru işareti kalmasını istemeyiz.

          Kameralar ile kontrol merkezi arasındaki en önemli nokta kablolama mesafeleridir. Altyapı tasarımı bu mesafeler doğrultusunda tasarlanır ve uygulanır. Kullanılacak sistemin analog ya da IP-tabanlı olmasına bağlı olarak, CCTV ya da network kablosu kullanılır. Ayrıca mesafelerin uzaması fiber-optik kablo kullanımını gerektirir. Bu sebeple uygulamada etkin bir sonuç alınabilmesi için, elektronik güvenlik sistemleri konusunda yetkin ve tecrübeli bir şirket ile çalışılması önemlidir. Bu aşamada biz devreye girerek size tecrübemizi sunuyoruz.

CCTV KAMERA SİSTEMLERİ :

   Güvenlik personeli ve diğer konularda karar verecek olanlar CCTV kamera sistemleri için güvenlik amaçlarını analiz etmelidir. CCTV güvenlik kamera teknolojisindeki gelişmeler sonucunda video ile gözetim, günümüzde mevcut olan en değerli korunma, güvenlik ve yönetim aracı halini almıştır. Mağazalar hırsızları ve dürüst olmayan çalışanları izlemek, asılsız kaza iddialarına karşı kanıt toplamak ve birbirinden yüzlerce kilometre uzaklıkta olabilen mağazalarda sergilenen malları gözetim altında tutmak için CCTV güvenlik kamera sistemlerinden yararlanmaktadır. İmalatçılar, hükümetler, hastaneler ve üniversiteler ziyaretçilerin ve çalışanların kimliğini tespit etmek, tehlikeli çalışma bölgelerini izlemek, hırsızlığa karşı korunmak ve bina ve park alanlarında güvenliği sağlamak için CCTV güvenlik kamera sistemleri sistemleri kullanmaktadır. Teknolojinin mümkün kıldığı ölçüde CCTV güvenlik sistemleri için yeni kullanım imkanları da doğmaktadır. Korunma ve güvenlik alanındaki faydaları dikkate değerdir.

CCTV GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

CCTV Güvenlik Kameraları : Kameraların kullanım amacı çeşitli nedenlerle görülmesi istenilen bir bölgenin görüntüsünü video sinyaline çevrilerek direk veya endirek (anahtarlama üniteleri üzerinden) olarak monitöre aktarmaktır. Siyah-beyaz ve renkli olmak üzere iki kategoriye ayrılan kameraların, kullanım amaçlarına göre de bir çok tipi bulunmaktadır. 

 

CCTV GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ KURULUMU İÇİN GEREKLİ PARÇALAR

Basit bir CCTV Kamera Sistemi Kurulması İçin Gerekli Kompanentler;

 • Güvenlik Kamerası
 • Güvenlik Kamerası Lensi
 • Güvenlik Kamerası Adaptörü
 • Güvenlik Kamerası BNC jack'ı
 • Güvenlik Kamerası Power Jak'ı
 • Görüntü Kayıt Kartı veya Dijital Kayıt Cihazı(DVR,DMR)
 • İç Ortam veya Dış ortam Muhafazası
 • İç Ortam veya Dış ortam Muhafaza Ayağı
 • Alınan Ölçüler doğrultusunda Kablo

CCTV GÜVENLİK KAMERA SİSTEMİ NEDİR?

        Televizyon sisteminden farklı yanı bir merkezden açık ve geniş kullanıcı kitlesine yayın yapmak yerine Lokal bir alan içinde görüntü izleme sistemlerinin genel ismidir. Bu metin genel olarak CCTV ekiplarının nelerden bir araya gelip oluştuğu ve kullanım yerleri hakkında bilgi verecektir. 

        Artık herkesinde bildiği gibi devir internet devri. İnterneti oluşturan, internet yapan maddeler ise IP ve buna dayalı kullanılan teknolojiler. VOIP, IP Kamera, IP TV gibi teknolojiler ileride görüntü ve sesin internet üzerinden çok daha rahatlıkla transfer edilebileceğini şimdiden bizlere göstermektedir. Bunun en önemli sebebi ise eskiden daha fazla para ödediğimiz ADSL gibi yüksek hızlı geniş bant bağlantı teknolojilerinin hızla yaygınlaşması sayesinde ucuzlaması ve aynı süreçte de buna orantılı olarak hızlarının artmasıdır. Bu doğrultuda CCTV kamera sistemi üreticileri, satıcı ve dağıtıcılarının da bu gelişmelere ayak uydurması bir seçim olmaktan kalkarak artık bir zorunluluk artık gelmiştir.

        Analog Güvenlik CCTV kameralardan farklı olarak her türlü network ortamına adapte edilebilen IP Kamera herhangi bir donanıma gerek duymadan elde ettiği görüntüleri ağınızda belirlenen noktaya dijital olarak ulaştırabilmektedir. Bu işleyişi sağlarken kamera lensten aldığı görüntüyü dijital olarak dönüştürerek işlemcisine ve oradan da işletim sistemi sayesinde uzak erişim noktalarına İnternet Protokolünü kullanarak MPEG4 formatında görüntü ve ses olarak anında transfer etmektedir.Aynı zamanda bir kayıt cihazına gerek duyulmamaktadır. 

GÜVENLİK IP KAMERA NASIL KURULUR?

         Güvenlik IP Kameralar isminden de anlaşıldığı gibi Internet Protocol Kamera anlamında açılıma sahiptir. Bu açılım Güvenlik IP Kameraların bünyesinde bir Web Server bulundurmasını gerektirir. Cihazlar mevcut networkte sabit veya otomatik olarak atanacak bir IP numarasına ihtiyaç duymaktadırlar. IP atamasını yapmak ise kameralarımızın çalışması için olması gereken tek işlemdir. 

IP KAMERA NEDİR?

         IP Kamera gerekli noktaların güvenliği ve gibi farklı amaçlarla uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir. IP Kamera diğer sistemler gibi ekstra aparatlar, kartlar, kayıt cihazları gerektirmeyen en ileri teknolojiye sahip olan kamera sistemidir. İp Kameralar görüntü aktarılan mekanının canlı ve sesli olarak bulunduğunuz her yerden bilgisayarınız, laptopunuz, cep telefonunuz ve PDA 'nızdan rahatlıkla izleyebilme olanağı sunmaktadır.  

Ip Kamera Uygulama Alanları

 • Uzaktan Görüntüleme
 • Endustriyel alanları uzaktan görüntüleme. 
 • Çevresel Faliyetleri Görüntüleme.
 • Trafik Görüntüleme.
 • Bilimsel Görüntüleme.
 • Bebek Bakımı.  

Güvenlik İp Kameranın Faydaları

 • Basitçe hub veya ethernet kartınıza paralel kablo ile yahut Wi-Fi teknolojisi ile kablosuz olarak bağlanabilir. 
 • Network üzerindeki herhangi bir bilgisayardan rahatlıkla görüntü alınabilir.
 • Bilgisayar veya DVR kayıt cihazına yatırım maliyeti gerektirmez.
 • Birden fazla kamera için gerçek ve eş zamanlı kayıt/izleme olanağı sağlar.
 • Serverınız yada bilgisayar sisteminiz üzerinde performans düşürmez.