Bahçe Aydınlatma Servisi 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00

Elektronik hizmetlerimizde kurulum sonrası sürekli destek hizmetimiz vardır, danışmanlarımızdan bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

Bahçe Aydınlatma

Bahçe Aydınlatma       Dekoratif olarak öyle şık Bahçe Aydınlatmaları bulunuyor ki piyasada ister istemez insanın gözü kalıyor ve bahçesine edinmek istiyor. Yalnız temin etme sıkıntısı yaşayanlar için İSBİM firması en uygun, en dekoratif, en şahane bahçe aydınlatma armatürlerinin satışını yapmaktadır. Aynı zamanda bahçenize gerekli olarcak elektrik hattının kurulumunu da firmamız yapmaktadır. Sipariş için telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz. 

Dekoratif Aydınlatma Direkleri : En çok kullanılan bahçe aydınlatma araçlarından birisidir. Genelde boyları 300 cm dir. Aydınlatma direklerinin gövdeleri genelde metaryeller pik döküm, alüminyum döküm ve çelik borudan üretilmektedir. En çok kullanılan direk tipleri tek kollu,çift kollu ve tek fenerli olanlarıdır. Direk kolları genelde alüminyum döküm ve ya alüminyum enjeksiyon teknolojisi ile üretilirler. En çok kullanılan direk armatür tipleri glob ve glob+şapka'dır. Standart 300 cm bir aydınlatma direğinden maksimum fayda sağlayabilmek için ortalama 9-11 metre mesafe aralıkla kullanılmalıdır.

Çim Aydınlatma Direkleri : En çok kullanılan bir diğer bahçe aydınlatma aracıdır. Genelde boyları direklere göre kısadır. Çim direklerde isimindende anlaşılacağı gibi hedeflenen aydınlatma yeri çim üstü, zemin aydınlatma,havuz kenarları ve bahçe içi yol aydınlatmasıdır. Boyları genelde 100 cm çivarıdır. Üretildikleri metaryeller genelde aydınlatma direkleri ile aynıdır. Çim aydınlatma direklerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus kullanılan metaryellerin paslanmazlık özelliğinin bulunmasıdır. Kullanılan setuskurlar paslanmaz özelliği olanlardan seçilmelidir. 100 cm lik standart bir çim direğinden maksimum yararlanabilmek için ortalama 5-7 metre mesafe aralığında kullanılmalıdır. Çim aydınlatma direklerini seçerken ilk önce aydınlatma faktörü ön plana alınmalıdır. Gösterişli ama ışık yayabilme özelliği düşük bir çim direk bahçenizde fazlalıktan başka bir işe yaramaz.

Set Üstü (baba üstü,duvar üstü) : Genelde kullanıldıkları yerler; balkon,duvar ve çit üstleridir. Boyları çim aydınlatma direklerine göre kısadır. Genelde boyları 50 cm civarındadır.Set üstlerinden maksimum fayda sağlayabilmek için ortalama 4-6 metre aralıkla kullanılmalıdır. Verandası olan bahçelerde verendanın çevresini aydınlatmada set üstleri kullanılır. Bahçe duvarları set üstü ve ya yapışık apliklerle aydınlatılmalıdır. Set üstleri fiyatlarının aydınlatma direkleri ve çim direklere nazaran daha uygun olduğu için çok tercih edilmektedir. Set üsteleri dış darbelere en çok mazur kalan aydınlatma ekipmanlarında başlarda gelmektedir. Bu nedenle set üstü alırkan dış darbelere dayanıklı armatür kullanılmış olanları seçmek gerekir. Ülkemizde en çok kullanılan set üstü modeli Meridyenli Set üstüdür.

Aplikler : Özellik bakımından set üstlerine benzemektedir. Boyları 50 cm civarındadır. Yapışık,tavan ve duvar aplik olmaz üzere üçe ayrılırlar. Bahçe aydınlatmasında en çok yapışık aplik ve duvar aplik kullanılmaktadır. Aplikler ışık bakımından set üstlerine yakın bir güce sahiptirler. Set üstleri gibi apliklerden de maksimum fayda sağlayabilmek için ortalama 4-6 metre aralıkla kullanılmalıdır.

Bahçe aydınlatma araçları;

  • Dekoratif aydınlatma direkleri,
  • çim aydınlatma direkleri,
  • set üstü (baba üstü),
  • aplikler,
  • armatürler,
  • spotlar,
  • ledli ürünlerdir.


Bahçe Aydınlatmasında Dikkat Edilmesi Gerenler


       Bahçe aydınlatma ürünlerinde ampul olarak kesinlikle tasarruflu ampul kullanılmasını tercih etmelisiniz. 100 watt ışık veren tasarruflu ampuller en çok kullanılan bahçe aydınlatma ampul tercihidir. 100 watt lık tasarruflu bir ampul 20 watt enerji harcamaktadır. Bahçe aydınlatmasında kullanılan ürünlerinizin boyasını Fırın Toz Boya ( Elektrostatik ) tercih etmenizi öneririz. Elektrostatik boyalar dış cepe koşullarına uzun süre dayanabilirler, solmazlar. Bahçe aydınlatma ürünlerinde genelde estetik görünüm açısından bakır patina tekniği ( eskitme ) tercih edilmektedir. Bakır patinalı ürünler genelde sonradan yapıldıkları için ömürleri 6-12 ay arasıdır. Uzun vadeli bir aydınlatma düşünüyorsanız tavsiye etmiyoruz. Bahçe aydınlatma ürünlerinde en çok siyah, pütürlü siyah, beyaz ve yeşil renkleri kullanılmaktadır. Bakır rengi kullanılmış ürünler estetik açısından her zaman düz rekli ürünlere göre bir adım öndedir ve tercih sebebidir. Örnek: Rumeli Set Üstü

Çin Malları ve Bahçe Aydınlatma

       Çin malları ürünler diğer sektörlerde olduğu gibi aydınlatma sektörünüde yakından etkilemişdir. Bahçe aydınlatmasında kullanılan ürünlerin çin mallarından tercih edilmesinin tek bir sebebi olabilir o da fiyatlarının uygun olmasıdır. Kaliteye önem veren kullanıcılar çin mallarını tercih etmemektedirler. Çin mallarını sadece kısa vadeli fayda bekleyen kullanıcılara tavsiye edebiliriz. Örneğin bir fuar standının aydınlatmasında kullanılan dekoratif bir aplik gibi. Bir fuar standının ömrü 3-5 gündür. Çin mallarının olumsuz yönleri, genelde kalitelerinin düşük olması, satış sonrası destek bulunmaması, ürünün devamının temin edilip edilmeyeceğinin belirsizliği. Çin malları aydınlatma kullanan son kullanıcılar ürünlerin bozulması gibi durumlarda zararları ürün fiyatı,ürünün kullanıldığı yerden sökülmesi, yeni ürünün nakliyesi gibi doğrudan ve dolaylı olarak aşırı masraflı olmaktadır.