Aydınlatma Sistemleri Servisi 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00
Aydınlatma Servisi

Aydınlatma onarımları kendi içinde değişir. İç aydınlatma cihazlarının ve dış aydınlatma cihazlarının personelimiz tarafından tamir edilmektedir.

Elektronik hizmetlerimizde kurulum sonrası sürekli destek hizmetimiz vardır, danışmanlarımızdan bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

Aydınlatma Sistemleri

Aydınlatma Sistemleri         İSBİM aydınlatma sistemi üreticisi olmayıp; satışını ve kurulumunu yapmaktadır. Telefon numarasından ulaşıp hizmetlerimizden yararlanabiliriz.

          Işık girmeyen bir ortama ışık göndererek, o ortamı görünür kılmak işidir. Birçok farklı çeşidi vardır. Aydınlatma sistemleri değişik işlevdeki binalar ya da çevrelerde farklı amaçlarda kurulmaktadır. Eğitim yapıları, sağlık tesisleri, lokantalar, mağazalar, alışveriş merkezleri, spor tesisleri, kültür sanat merkezleri, endüstri tesisleri, ticari yapılar, büro binaları, dini yapılar, konutlar, turizm yapıları, tarihi yapılar, park ve bahçeler, yollar, tüneller gibi, her gün bir ya da bir kaçında yaşamımızı sürdürdüğümüz çevrelerde, farklı eylem türlerine bağlı, farklı görsel gereksinimlerimiz söz konusu olmaktadır.

          Aydınlatmada sisteminin kurulmasından önce en önemli faktör dekoratiftir. Ayrıca aydınlatmada dikkat çekicilik önemli etkendir, insanların dikkatini çeken görsel olarak zengin sistemlerin kurulması önemlidir. Firmamız bu faktörler çerçevesinde hizmet vererek müşteri memnuniyetini en üst sırada tutmaktadır. Uzman ve tecrübeli ekibimizle hizmet vermekteyiz, amacımız bu alanda öncü olmaktır.

          Aydınlatmanın türü, ne şekilde yapılacağı, nerede ve kimler için uygulanacağı gibi önemli noktaları vardır. Bu doğrultuda farklı teknolojilerde ve kombinasyonlarda farklı parlaklıkta ve renkte aydınlatma ürünleri kullanılmaktadır.

Aydınlatmanın Türleri

  • Doğal Aydınlatma: Ana kaynağı güneş olan gün ışığının, görsel konfor gereksinmelerini karşılamak üzere tasarlanan aydınlatma sistemi olarak tanımlanabilmektedir.
  • Yapma (Yapay) Aydınlatma: Yapma ışık kaynaklarından üretilen ışığın, görsel konfor gereksinmelerini karşılamak üzere tasarlanan aydınlatma sistemi olarak tanımlanabilmektedir,
  • Bütünleşik Aydınlatma: Görsel konfor gereksinmelerini karşılamada, gün ışığının yetersiz kaldığı durumlarda takviye edici olarak yapma ışığın kullanıldığı aydınlatma sistemi olarak tanımlanabilmektedir.

        Aydınlatılan yere göre sınıflandırmada ise, aydınlatmanın iki türde ele alındığını görüyoruz ki bu konuda yazılmış birçok kaynakta bu sınıflandırmayı görmemiz olasıdır.

İç Aydınlatma : Çeşitli yapısal ögelerle dış çevreden ayrılmış, iç mekanların aydınlatma sistemini konu alır.

Dış Aydınlatma : Bina dışı çeşitli ölçekteki yapma çevrenin aydınlatma sistemini konu alır.

Servis hizmet aşamalarımız aşağıda belirttiğimiz sırayla ilerlemektedir;

 • Keşif ve proje değerlendirilmesi
 • Ürün ve komponent seçimi
 • Hesaplama ve modelleme
 • Teknik ve ekonomik değerlendirme
 • Enerji yönetimi
 • Satış sonrası destek.