Hırsızlığa Karşı Strateji Danışman 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00

Elektronik hizmetlerimizde kurulum sonrası sürekli destek hizmetimiz vardır, danışmanlarımızdan bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

Hırsızlara Karşı Etkin Korunma Stratejileri

Hırsızlara Karşı Alınacak Önlemler      Firmanızı yada evinizi korumak için aldığınız tüm önlemler yetmeyebilir, çünkü son yıllarda hırsızlarda teknolojiye paralel bir şekilde kendilerini geliştirdiler, İSBİM® olarak sizlere savunma ve korunma stratejileri sunuyor, talebiniz halinde sizlere teknik destek sağlıyoruz.

      Evinize/işyerinize hırsızın nerelerden girebileceğini belirleyin. Çevrede dolaşın. Başkaları tarafından görülmeyen, kuytu bölümlere bilhassa önem verin. Buralarda hırsız daha rahat çalışabilecektir. Usta bir çilingir tarafından bazı kilitlerin ne kadar hızlı açılabildiğini göz önünde bulundurun. İdeal Durum; En etkin çözüm, girebilecek tüm kapı ve pencere kanatlarını açılma durmunu algılayan birer kontak yerleştirmektir. Bu sayede saldırgan henüz içeriye girmemişken alarm çalacak ve kişi muhtemelen girmekten vazgeçecektir. İçerideki hareket algılayıcıların (PIR'lar) bu durumda sadece sistemin yedeği olacaklar veya nadir olarak görünlen cam kesilerek pencere açılmadan girilmesine karşı ek güvenlik oluşturacaktır. Gerçek durum; İdeal durumda bahsedilen her kanat ve kapıya 'kontak' yerleştirmesi işlemi, alarm sistemi şartlarıyla dahi oldukça masraflı bir çözüm olacaktır. Bilhassa inşaat sonrası, yerleşilmiş olan konutlarda karşılaşılan problem kablo tesisatın daha önceden çekilmemiş olmasıdır. Bu tip durumlarda kablo kanalı ile veya kablosuz alarm sistemi kullanıbilir. Riskin yüksek olduğunu yerler öncelikle güvenlik altına alınır ve sistem istendiğinde genişletilebilir.

Öncelikli Korunacak Kritik Noktalar


      İstatistiksel bilgilere göre hırsızların içeriye giriş noktaları şu şekildedir; %34 ön kapıdan, %26 arka kapıdan, %15 balkon kapısı ve pencereden,

  • Öncelikli sokak kapısı; Araştırmalar, tüm dünyada hırsızların giriş en sık kullandıkları yerin sokak kapısı olduğu göstermektedir. Bilhassa içeride kimse bulunmadığı zaman yapılan hırsızlıkların, gündüz soygunlarının genellikle giriş yeri ön kapıdır. Açılmaya karşı 'kontak' ile muhakkak korunmalıdır.
  • Öncelikli arka kapı; Vilların genelde var olan arka kapıları, terasa açılan bölümleri ikinci sıklıkta girilen yerlerdir.

      Hırsızlar çok uğraşarak, gürültü çıkararak ve zaman harcayarak bir yere girmek istemezler. Kapalı pencereleri tercih etmezler, çünkü pencere kırmak dikkat çekicidir. Pencere koluna ilaveten birde pencereye kilit takılması, camı kırdıktan sonra bile pencereyi açamayacakları manasına gelir ki, kırık camın içinden geçmek zorunda kalacaklardır. Balkon kapısı ve pencerelerinin sağlam demir parmaklıklı olmasına dikkat ediniz. Kapılarda çift kilit bulundurulmasına ve geceleri kapı arkalarındaki emniyet zincirinin takılı olmasına dikkat ediniz. Evinizi geceleri kısa süreli terk edeceğiniz zaman bir lambayı yanık bırakınız. Apartman giriş kapıları dışarıdan aydınlatılmalıdır.