Toner Dolum Talebi 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00

Ücretsiz dolum uzmanlarımızdan bilgi alabilir, teknik destek ve dolum talebinde bulunabilirsiniz.

İSBİM®
Toner Dolum Servisi

Her marka tonerleriniz özel makineleri ile titizlikle doldurulur, orijinalinden farksız olarak testleri yapılmak suretiyle sizlere teslim edilir.

Yeni başlangıçlar için çalışıyoruz

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

Toner Dolumu

 
Toner Dolumu      Toner partikülleri, yazıcı içerisinde bulunan fırında 180-200 derece arasında ısıtılarak kâğıt üzerine yapıştırılmaktadır. Standart bir tonerden sayfanın %5 doluluk oranında 2000 sayfa baskı elde edilebilmektedir. Toner tozunda ki bir taneciğin boyutu 8 ile 10 micrometre arasında değişmektedir.

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  • Toner tozu çok farklı kimyasallardan oluşan ve bir çok çeşiti bulunan bir maddedir. Çok küçük boyutları olduğu için havada belli bir süre asılı kalır ve zamanla zemine iner.
  • Toner tozunun uzun yıllar solunması ciddi rahatsızlıklar doğurabilir. Toner tozunun göze temas etmesi halinde göz kapakları açık tutularak 10 dakika boyunca gözlerin yıkanması gerekir.
  • Elbise ya da vücudun herhangi bir yerine toner bulaşması halinde o bölge, soğuk su ile yıkanmalıdır. Sıcak su ya da ılık su ile yıkanması halinde elbiselerden toneri çıkartmak bir daha mümkün olmayacaktır. Çünkü toner belli ısıda sıvı ile birleştiğinde eriyerek bulunduğu bölgeye yapışmaktadır.

         Tonerlerin ömürlerini uzatmak için dolum sürecinde son derece titiz olmak gerekmektedir. Yazıcınızın çıktılarının kalitesi açısından temiz ve pütürsüz olmalıdır. İSBİM ile yıllık bakım sözleşmesi imzalamanız halinde bir senelik yazıcı bakımı hizmetini edinebilirsiniz. Ya da ihtiyaç dahilinde telefon numaramızdan bize ulaşırsanız kısa sürede İstanbul içindeki her semte ulaşma imkanına sahibiz. 

Toner Bakımı      Çıktılarınızın kalitesini bozan düz siyah çizgiler, silik çıkan yazılar, eksik çıkan yazılar... Yazıcınızın performansını ciddi şekilde etkileyen tüm bu faktörler Tonerinizle alakalı olup; düzgün dolum-bakım yapılmadığından kaynaklanmaktadır. Piyasada bir çok sahtekar işi bildiğini söyleyip müşterileri dolandırmaktadır. Toner bakımı son derece titizlikle yapılmalıdır. Bu konuda firmamıza güvenebilirsiniz.