Müşteri Hizmetleri 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00

Biz yalnızca teknoloji işi değil, sanat yapıyoruz. Yeni başlangıçlar için, çok çalışıyoruz !

İSBİM ®

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

BT Alt Yapı Projesi

Tecrübeli ve deneyimli personellerimiz tarafından sunulan Alt Yapı Hizmetleri kapsamında, işletmelerin BT yatırımlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olmak üzere teknik uzmanlıkla bütünleşen iş ve sektör analizlerini esas alıyoruz. Planlama, kurulum ve destek süreçlerinin her aşamasında sunduğumuz bu servis ile, uygulama planlaması, dağıtık ağ mimarisi bilgi işlemi ve diğer ileri düzeyde teknoloji ihtiyaçlarına yönelik kapsamlı danışmanlık hizmeti sağlıyoruz.

Sunucu altyapılarının yönetim maliyetlerinin artmasına artan iş yoğunluğunun karmaşık altyapısı sebep olmaktadır. Kurumların ağ, sunucu altyapılarıyla kullanılan servislerin ihtiyaca en verimli şekilde cevap verecek türden olması için titizlikle çalışıyoruz.
Microsoft Windows Server satış ve kurulumları, kablolu veya kablosuz network sistemleri kurulumu, uzak mesafeler arası ağların güvenli çalışması için gerekli önlemlerin alınması vb. hizmetler, gerçekleştirmekteyiz

Wide Area Network (WAN), Internet Bağlantıları
Local Area Network ( LAN ), Wireless LAN ( WLAN )
Yapısal Kablolama
Optimizasyon  Acceleration / Compression, Load Balancing

Artan veri büyüklükleri ve yeni kuşak bilişim altyapı yaklaşımları; paylaşılan, ölçeklen eklenebilir depolama çözümlerini, güvenilir bilişim altyapılarının önemli bir bileşeni haline getirmiştir. İSBİM® yeni kuşak tüm depolama çözümlerini her ölçekte sağlayabilmekte ve projelerinde konumlandırmaktadır.
Bilişim mimarilerinin esnekleşmesi ve farklılaşması, depolama çözümlerine de yansımış ve fiber, sas, iscsi gibi pek çok alternatifi ve uzak replikasyon, anlık kopya, cluster mimariler gibi teknolojileri tüm ölçekteki firmalar için kullanılabilir duruma getirmiştir.

Veri yedeklemesi (Backup), veri yaşam döngüsünün en önemli aşamasıdır. Hangi verinin hangi sıklık ve yöntemle yedekleneceği, yedeklenen verinin hangi koşullarda saklanacağı doğru bir şekilde hedeflenmelidir. Yedeklerden geri dönüş senaryolarının iyi planlanması gereklidir. Doğru bir yedekleme teknolojisi geri dönüş senaryolarının başarısını belirler.
Veri yedekleme teknolojilerindeki önemli unsurlar; Sıkıştırma Oranı (Compression Ratio) ve Geri Dönüş (Restore) hızıdır. Yedeğin saklandığı ortamın (media) yedekten geri dönüle bilirlik konusundaki önemi de dikkate alınmalıdır.

Kurumsal bilginin artan değeri ve kanuni yaptırımlar, bilişim sistemleri güvenliğini İşletmelerin en önemli gündemi durumuna getirmiştir. Güvenliğin ancak her risk noktasında sağlanabildiğinde etkili olabildiği düşünüldüğünde işletmeler tam ve denenmiş çözüm sağlayan firmaları tercih etmektedirler. Pro-Sistem, geniş ürün yelpazesi ve tecrübesi ile eksiksiz güvenlik çözümleri sağlamaktadır.

İSBİM® ekibinin güvenlik çözümlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

•Kurumsal anti virüs çözümleri
•Şifreleme ürünleri
•Sunucu/İstemci güvenliği
•SLL/VPN tanımlamaları
•Güvenlik ve Kimlik doğrulama sistemleri
•Firewall çözümleri
•5651 kanuni gereksinim çözümleri
•Kurumsal log toplama ve denetleme

İSBİM® BT Alt Yapı Servisimiz, büyük ve orta ölçekli organizasyonların, bilgi teknolojilerini kullanarak bilgi işlem ortamlarının planlanması, yapılandırılması ve yönetimi ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.
Danışmanlarımızın farklı alanlarda elde ettikleri tecrübeleri bu yapının içine katarak verilen hizmetin en yüksek kalitede olması hedeflenmektedir. Vizyonumuz, bilgi teknolojilerinin getirdiği tüm yeni teknoloji avantajlarını müşterilerimize sunmaktır.
Danışmanlık Servisi’mizin verdiği profesyonel hizmetler ile müşterilerimizin yeni bilgi teknolojilerini kullanarak, iş süreçlerinin hızlandırılması ve verimliliklerinin arttırılması hedeflenmektedir.

Danışmanlığını Vermekte Olduğumuz Hizmetler;

Proje Yönetim Hizmetleri
İş Sürekliliği
Ağ Teknolojileri
Bilgi güvenliği
Microsoft İş Teknolojileri
Sunucu Donanım Danışmanlığı (HP, IBM, Dell, Sun)
Veri Depolama Ürünleri Danışmanlığı
Sanallaştırma Teknolojileri
Özel Yazılımlar
Mail Sunucu ve Mesajlaşma Danışmanlığı


Geniş Ürün Desteği: Her biri ayrı uzmanlık gerektiren ürün ve uygulamalarda profesyonel destek sağlanması

Kritik Uygulamalara Sınırsız Destek: Server, network alt yapısı gibi tüm sistemin çalışmasını etkileyen kritik problemlerde mesai saati gözetilmeden 7/24 hizmet vermekteyiz.
Periyodik Bakımlar: Sistemin genelinin kesintisiz çalışmasını sağlayacak koruyucu bakım önlemlerinin alınmasını sağlıyoruz.
Envanter: Sözleşmeli müşterilerin genel yazılım ve donanım envanterleri güncel olarak tutularak, servis kalitesi ve hızını artırıyoruz.
Konsinye Cihaz: İsteğe bağlı olarak kritik donanımlar için arıza giderilinceye kadar İSBİM® tarafından yardımcı cihaz bırakıyor, mağduriyetiniz gideriyoruz.
Raporlama: Müşteriye verilen dönemsel raporlarla servis kalitesi ve durumu sorgulanabilir.
Fiyat Avantajı: Tek tek hizmet almaktansa, sözleşme kapsamında düzenli hizmet daha ekonomiktir.

Hizmetlerimiz parça dahil veya hariç olmak üzere (Ürün Bazlı, Saat Bazlı, Çağrı Bazlı) müşterinin ihtiyacına göre uyarlanıp, en uygun model oluşturulur.