Müşteri Hizmetleri 0 212 702 33 00 0 212 702 11 00

Biz yalnızca teknoloji işi değil, sanat yapıyoruz. Yeni başlangıçlar için, çok çalışıyoruz !

İSBİM ®

İSBİM BİLGİSYAR VE ELEKTRONİK SERVİS

Kalite Belgelerimiz 

Bilgi Güvenliği

Bilgi Güvenliği      Bilgi Sistemleri Güvenliği konusunda dünyanın önde gelen üreticileri ile işbirlikleri bulunan İSBİM® bu konularda; danışmanlık, tasarım, demo hizmetleri, kurulum ve entegrasyon, bakım destek, versiyon güncellemesi ve RMA hizmetlerinin sağlanması gibi geniş bir yelpazede müşterilerinin gereksinimlerini karşılamaktadır.

      Bilgi, diğer ticari değerler gibi bir organizasyon için önemlidir ve uygun şekilde korunması gerekir. Elektronik sistemlerin birbirlerine bağlanmasıyla birlikte bilgilerin güvenliğiyle ilgili tehditler de artmaktadır. Bu sebeple kuruluşlar, organizasyonları ve prosesleri çerçevesinde bilgilerin bütünlüğünü, gizliliğini ve ulaşılabilirliğini sağlama gereği ile gittikçe daha fazla karşı karşıya kalmaktadır. 

      Son dönemde yapılan araştırmalara göre, siber saldırıların artık geleneksel amaç ve yöntemlerle gerçekleşmediği çok açık. Kişisel tatmin yerine parayla motive olan kötü niyetli kişilerin saldırıları karşısında, en büyük değeri olan bilgiyi korumakla yükümlü olan kurumların alması gereken önlemler de arttı. Ancak güvenlik yazılımı, donanım veya çözümlere yatırım yapmaktan öte, bunların gerçek bir bilgi güvenliği sağladığından emin olmak için tecrübeli danışmanların kılavuzluğu oldukça yararlı olabilir. İSBİM Bilgi Güvenliği Danışmanlığı hizmeti, ISO 27001 standardı ışığında oluşturulan bir BGYS’nin yanı sıra sızma testleriyle güvenliği sağlar. Firmamız, uluslararası standartlara uygun olarak inşa edilmiş bir BGYS ile yarınlara çok daha güvenli adımlarla yürür.

Mobil çağın güvenlik yaklaşımı İSBİM ® ’de
      İş yapış biçimlerinin temelindeki değişimlerin güvenlik stratejilerinde yeni ihtiyaçlar ortaya çıkardığını söylemek mümkün. İSBİM ® ’in hedefinde, özellikle BYOD (Bring Your Own Device-Kendi Cihazını Getir) kavramıyla mobil ortama taşınan güvenlik konusunun kurumun genel güvenlik stratejisi kapsamına alınması var. Amaç: Mobil cihazlar üzerinde üretilen ve sürekli yer değiştiren bilginin bütünlüğünü koruma zorluğunu, ISO 27001 kapsamında oluşturulan BGYS ile kolayca yenmek. Kurumsal bilgiyi, çalışanların akıllı telefonlarından ortak kullanımlı yazıcılara kadar uçtan uca güvence altına alabilmek.

       Bilgi çalmaya yönelik uygulamalar konusunda her geçen gün daha büyük tehditlerle karşılaşılmaktayız. Güvenlik artık ağ tabanlı olmaktan çıktığı için uçtan uca güvenlik çözümleriyle önlem almak vazgeçilmez bir gereklilik olmuştur. Bu noktada, şirketler için sadece ağ bazında güvenlik sağlayan Firewall ve IPS gibi ürünlerin dışında, Web Güvenliği, Son Kullanıcı Güvenliği, Network Erişim Kontrolü, Veri Kaybı Önleme (DLP) çözümlerini de güvenlik bütününü tamamlayan parçalar olarak düşünmek gerekmektedir.

       Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) pazarında uluslararası standardizasyonu sağlamak üzere 2005 yılında ortaya konan ISO 27001 (ISO/IEC 27001:2005), 90’lı yılların ortasında yürürlüğe girmiş olan BS 7799 standardı temeli üzerinde inşa edildi. 2005 yılından itibaren risk analizi ve yönetim konularını da kapsayan ve BGYS’ni kurmak,; işletmek, izlemek, gözden geçirmek, sürdürülebilirliğini sağlamak ve iyileştirmek için sahip olunması gereken yapının kurulması ve ilgili gereksinimlerin belirlenebilmesi amacıyla hazırlanan ISO 27001, 23 Temmuz 2008 tarihinde yürürlüğe giren "Elektronik Haberleşme Güvenliği Yönetmeliği’"ne göre GSM operatörleri, internet servis sağlayıcılar ve telekom alt yapısı yüklenicilerine gelen bazı yönetmeliklerle beraber bir zorunluluk halini aldı.